Ile kosztują schody drewniane

Schody nie są gotowym produktem z półki, stąd każdy projekt powinien zostać indywidualnie wyceniony. Nie jest to łatwy i szybki proces, ponieważ na cenę schodów drewnianych wpływa szereg zmiennych. Poniżej zestawiliśmy 45 ofert różnych producentów z całej Polski, aby mogli Państwo uzyskać pogląd na to jak kształtują się ceny różnych rodzajów schodów.
Czytaj więcej

Schody gotowe vs schody na zamówienie

Stawiając piętrowy dom, lub kupując dwupoziomowe mieszkanie, prędzej czy później będziemy postawieni przed faktem wyboru schodów wewnętrznych. Schody wewnętrzne powinny nie tylko spełniać swoje funkcje, czyli umożliwiać poruszanie się pomiędzy piętrami, ale także być bezpieczne, wygodne oraz stanowić element wystroju. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są schody betonowe okładane drewnem. Producenci schodów oferują także schody wykonywane na indywidualne zamówienie lub gotowe schody do samodzielnego montażu. W tym artykule przedstawimy zalety i wady dwóch ostatnich rozwiązań.
Czytaj więcej

Kiedy wykonać i zamontować schody wewnętrzne

Schody wewnętrzne są jednym z kluczowych elementów domu. Z tego powodu decyzje dotyczące ich wykonania należy podjąć już na etapie planowania. Jednymi z najbardziej popularnych w Polsce są schody betonowe, dywanowe i wspornikowe. Każdy z tych typów schodów wymaga podjęcia działań na innym etapie budowy. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze jednego z nich warto dowiedzieć się więcej o procesach ich wykonania i montażu. 
Czytaj więcej

Schody wspornikowe - jak przygotować się do ich montażu

Jaką balustradę dobrać do schodów wspornikowych? Jak przygotować ścianę do montażu schodów wspornikowych? Ile kosztują schody wspornikowe
Czytaj więcej

Jakie domy oraz schody najczęściej wybierają Polacy

Najnowsze dane dotyczące budowy domów w Polsce mogą zaskakiwać. Okazuje się bowiem, że cały czas pomimo postępującej w branży modernizacji stosujemy tradycyjne, dobrze nam znane rozwiązania. Wolimy kupić już stworzony dom niż robić wszystko od podstaw, ewentualnie wybieramy budowanie według schematycznego, wcześniej ustalonego projektu, nie będącego projektem jednostkowym i dostosowanym do potrzeb klienta, a raczej wpisującym się w przyjęte standardy. Jeżeli chodzi o powierzchnię, budynki zazwyczaj nie przekraczają 200 m2. Także rozwiązania wewnątrz, jak chociażby typ i konstrukcja schodów są konwencjonalne i typowe. Więcej o tym przeczytacie i zobaczycie w naszej infografice.
Czytaj więcej

Schody zabiegowe - co trzeba o nich wiedzieć?

Schody zabiegowe są jedną z najczęściej wykorzystywanych konstrukcji przy produkcji schodów. Są często wybierane, ponieważ charakteryzują się niebanalną formą, a jednocześnie pozwalają zaoszczędzić trochę przestrzeni. 
Czytaj więcej