Z jakiego drewna wykonać schody

Drewno jest naturalnie piękne oraz ciepłe. Jest także jednym z polskich dóbr narodowych. Jesteśmy głównym producentem wyrobów drewnianych w Europie. Warto wspierać polskie produkty i zainwestować w drewniane schody, nie tylko z pobudek patriotycznych, ale również praktycznych. Drewno jest materiałem długowiecznym, które odpowiednio zakonserwowane może przetrwać nawet setki lat. Każdy z jego rodzajów ma wiele różnych walorów. Jakie zatem wybrać drewno na schody?
Czytaj więcej

Zaprojektuj wygodne schody - przegląd aspektów technicznych

Człowiek pokonując różnicę poziomów zużywa siedem razy więcej energii, niż poruszając się po płaskim terenie. Dlatego oprócz aspektów wizualnych, schody powinny być także wygodne, gdyż ich główną funkcją jest komunikacja pomiędzy piętrami. Aby ich użytkowanie było komfortowe muszą spełniać kilka warunków. Zostały one precyzyjnie określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Poniższy artykuł bazuje na przepisach zawartych w tym rozporządzeniu. 
Czytaj więcej

Jak wybrać balustradę?

Balustrada jest nieodłącznym elementem każdych schodów, który ma zasadniczy wpływ na ich wygląd. Oprócz funkcji estetycznej, powinna zapewniać bezpieczeństwo jego użytkownikom. Dlatego musi zostać odpowiednio zaprojektowana oraz zamontowana. W tym artykule znajdziecie kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią jej wybór.
Czytaj więcej